U děl nežijících autorů a odlévaných bronzových soch vždy Certifikát pravosti díla.

Díla je možno zakoupit i na splátky / bez navýšení /.

Pouze osobní předání / po dohodě je možnost osobního předání v Praze nebo menší věci např. grafiky a malé sochy zaslat kurýrem po celé ČR + poštovné a balné 200 Kč / viz.obchodní podmínky.

Ceny a informace u všech děl pouze na vyžádání.

Autor: Ota Janeček
Název: „Ecce homo”
Rok: 1983 
Rozměr: 1000x810 mm
Technika a podklad: olej, plátno

Signatura: Ano

Adjustace: Ano

Autor: Ota Janeček
Název: „Dívka s ptáčkem”
Rok: 1984
Rozměr: 300x400 mm
Technika a podklad: barevná litografie 
Cena:
PRODÁNO 

Autor: Ota Janeček
Název: „TGM”
Rok: 1990
Rozměr: 540x405 mm
Technika a podklad: olej, karton

Signatura: Ano

Adjustace: Ano

Cena: PRODÁNO 

OTA

JANEČEK

Ota Janeček ( 15. 8. 1919 Pardubičky u Pardubic - 1. 7. 1996 Praha ). V letech 1937 - 1939 studoval kreslení na Českém vysokém učení v Praze a poté v letech 1941 - 1942 Umělecko - průmyslovou školu v Praze, kterou však nedokončil. Byl členem SVU Mánes ( 1943/4 - 1949 a 1990 - 1996 ) a SČUG Hollar. Po roce 1948 objevuje postupně svůj osobitý, poetický styl s organickými, dekorativními prvky, místy inspirovanými lidovým uměním a vycházejícími z motivů odpozorovaných v přírodě. V 50. letech se ještě dočasně vrací k realistickému pojetí obrazu, ale od následující dekády už jeho díla přecházela do nefigurálních, florálních tvarů. V této době vzniká i jeho vrcholný malířský cyklus Trávy. K typickým motivům jeho malby v 70. a 80. letech naopak patří jemná, jakoby zasněná stylizace květin, ptáčků, motýlů, stromů, vajec či stébel trávy, připomínající svou křehkostí mistry japonských závěsných obrazů. Vznikají i nové cykly Slunce a Země nebo obrazy různých imaginárních a mystických krajin. 
 

Kromě malby tvoří velice významnou část Janečkova díla grafika, především linoryty, litografie a suchá jehla, o níž prohlásil: ” Suchou jehlu dělám od samého začátku a oblíbil jsem si ji proto, že nepotřebuju ani kuchyň ani laboratoř. Stačí mít v kapse desku a jehlu. A pak je to technika pravdy. Odhalí s naprostou jistotou, jak umíš kreslit.”

Autor: Saša Zahradník
Název: „Kašna” 
Rok: 2011
Rozměr: v. 24 cm
Materiál: Bronz

Signatura: Ano

Autor: Saša Zahradník
Název: „Múza” 
Rok: 2011
Rozměr: v. 27 cm
Materiál: Bronz

Signatura: Ano

Autor: Saša Zahradník
Název: „Ve městě” 
Rok: 2017
Rozměr: 40 x 40 cm
Materiál: Bronz, sklo

Signatura: Ano

Autor: Saša Zahradník
Název: „Klenba” 
Rok: 2017
Rozměr: 40 x 40 cm
Materiál: Bronz, sklo

Signatura: Ano

ERIKA VOITH

Autor: Saša Zahradník
Název: „Žena” 
Rok: 2015
Rozměr: v. 36 cm
Materiál: Bronz

Signatura: Ano

Vystudovala Střední školu designu v Brně - obor Modelářství  a návrhářství oděvů ( u ak. mal. Jiřiny Strýčkové, Mgr. Blanky Tesařové, Petra Kaloudy). Během studií dějin umění na Masarykově univerzitě v Brně absolvovala stáže v Athénách, pracovala v Saatchi Gallery v Londýně nebo Galerii Nová síň v Praze. V roce 2013 se rozhodla pro svobodné povolání a naplno se věnuje  vlastní tvorbě. Její nekončící inspirací jsou jak města, ve kterých v posledních deseti letech žila ( Paříž, Athény, Londýn, Praha, Calgary, Amsterdam), tak lidské tělo. Za prubířský kámen všech druhů umění a základ výtvarných technik považuje kresbu.

 

Již dlouho pracuje se zlatem, kterým doplňuje oleje a akryly. Mezi nejvýznamnější výstavy patří "Brněnská zákoutí, akty & obrazy z Francie "na Staré radnici v Brně a poté v Mahenově divadle v roce 2013; autorské výstavy ve vlastním calgarském "Atelier of Arts " v roce 2014 či "Bohemian Rhapsody, Czech modern art and classical music". Pravidelně vystavuje se sochařem Igorem Kitzbergerem, v roce 2016 poctou Karlu IV. “Homage Caroli Quarti” a v roce 2018 autorskou výstavou “Neřesti a Ctnosti”. Erika podporuje charitu od roku 2008; kdy se její obrazy "Podvečerní Petrov", "Giverny" a "Pohledy" vydražily v dobročinných aukcích  v celkové hodnotě 115.000,- korun pro projekty Masarykova onkologického ústavu a Nemocnice u Svaté Anny v Brně. Její díla se nachází v galeriích i soukromých sbírkách v České republice, Kanadě, USA, Švédsku, Německu či Francii. Erika v současné době žije a tvoří ve svém STUDIU VOITH ve zrekonstruované budově DADA DISTRIKT v Brně.

SAŠA

ZAHRADNÍK

Narozen 29. 8. 1950 v Žacléři. 1965 - 1969 Střední uměleckoprůmyslová škola v Uherském Hradišti.

1969 - 1975 Akadamie výtvarných umění v Praze. Citlivě syntetizuje realismus s idealizujícím tvaroslovím. Od realisticky popisnějšího přístupu, přes úspornou stylizaci tvaru, přechází často až k prvkům dekorativního díla převažují práce komorního intimního charakteru naplěnné vnitřní harmoní a melodičnosti. Umělcovým stálým motivem je idealizující zobrazení ženy. S vytříbenou invencí a kreativitou se vrací ve volné soše i v reliéfu k mnoha variantám aktů.